Nieważne czy jesteś osoba fizyczną czy przedsiębiorcą!! Nie ważne czy prowadzisz warsztat, produkcję czy gospodarstwo rolne!!

Jeżeli chcesz uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej, a przy okazji zadbać o środowisko i zostać producentem czystej energii zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Jeżeli stale rosnąca cena energii sprawia, że coraz częściej myślisz o sposobie uniknięciu tych kosztów w przyszłości i coraz mocniej interesujesz się alternatywnymi sposobami dostawy energii.

Jeżeli jesteś już posiadaczem instalacji fotowoltaicznej i pragniesz jedynie rozbudować istniejącą instalację to także zapraszamy.

Zamontowanie paneli fotowoltaicznych pozwala cieszyć się darmowym prądem ze źródeł energii odnawialnej. Taką instalację można umieścić na dachu domu, firmy, garażu, ścianie lub na gruncie – wedle możliwości technicznych obiektu i upodobań klienta.

W oparciu o nasłonecznienie, ekspozycję (obecności elementów mogących zasłaniać panele fotowoltaiczne), przewidywane zużycie energii elektrycznej i możliwości techniczne obiektu gdzie przewidywana jest instalacja fotowoltaiczna dobieramy optymalne rozwiązanie.

Prawidłowo wykonana instalacja fotowoltaiczna to oszczędność i ochrona środowiska z uwagi na ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Zachęcamy do umawiania się na wizję lokalną! To pierwszy z 4 kroków do darmowej energii!!

Krok 1: Określenie potrzeby i oczekiwań inwestora, warunki techniczne i sposób ich realizacji.

Krok 2: sporządzenie koncepcji – projektu instalacji (rozwiązanie najbardziej pasujące do wymogu klienta przy maksymalizacji wydajności systemu, zachowaniu walorów estetycznych i standardów bezpieczeństwa) i oferty cenowej (oferta cenowa jest przydatna do uzyskania dofinansowania na zakup i montaż instalacji OZE).

Krok 3: Uzgadniamy najbliższy możliwy termin i przystępujemy do prac montażowych, przeprowadzamy pomiary elektryczne całego systemu wraz z zabezpieczeniami oraz instruktaż bezpiecznego użytkowania instalacji.

Krok 4: W państwa imieniu składamy wniosek do PGE Dystrybucja S.A. o przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. PGE bezpłatnie wymienia istniejący licznik na dwukierunkowy.

I to już! instalacja od teraz pracuje sama na siebie! mniejsze rachunki, to więcej pieniędzy na inne inwestycje!

Współpracujemy z profesjonalnymi firmami dekarskimi, a to oznacza że montaż konstrukcji na „trudnych dachach” realizowany jest z największą starannością oraz przy zachowaniu zasad BHP!
Stosujemy falowniki i panele fotowoltaiczne jedynie sprawdzonych producentów! aby trwałość elementów instalacji nie kończyła się wraz z gwarancją!
Realizujemy instalacje elektryczne zewnętrzne i wewnętrzne kompleksowo, przyjmujemy zlecenia na całe obiekty nawet w fazie projektu!

Jak wykonujemy montaż paneli fotowoltaicznych

Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu odpowiedniej wydajność instalacji, a tym samym opłacalność całego przedsięwzięcia. Aby instalacja osiągnęła maksymalną wydajność, konieczny jest montaż paneli fotowoltaicznych w miejscu niezacienionym i w optymalnej pozycji. Spełnienie tych warunków w przypadku umiejscowienia paneli na gruncie okazuje się często utrudnione z uwagi na zacienienia powodowane min. licznymi nasadzeniami, słupami energetycznymi, bliskością innych zabudowań. Dlatego też lokalizacja paneli, kształt działki, kierunek i kąt ustawienia paneli ma również ogromne znaczenie.

Panele fotowoltaiczne powinny być skierowane na południe i nachylone pod kątem około 30°. Im większe jest odchylenie od tej pozycji, tym mniej jest wytwarzanej energii.
Nie oznacza to jednak że jeżeli panele nie będą skierowane na południe to ich montaż jest bezcelowy. Kierunek południowy pozwala przy odpowiednim natężeniu słonecznym uzyskać 100% możliwości instalacji,

– Uzyskanie energii jest osiągalne na poziomie 90-95% możliwości instalacji przy usytuowaniu panelu na południowy wschód lub południowy zachód i pod kątem w granicach 30°.

– Uzyskanie energii jest osiągalne na poziomie 80-90% przy skierowaniu paneli na wschód lub zachód, a ich nachylenie wyniesie 30°.

Przed instalacją paneli klienta prosimy o określenie momentu w ciągu dnia kiedy występuje największe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jeżeli wykorzystanie energii jest większe po południu, panele powinny być wówczas zwrócone na południowy zachód. Jeżeli przed południem, to panele należy montować na południowy wschód.

Jest możliwe przygotowanie konstrukcji pod panele z wykorzystaniem tzw. trackerów, które poruszają panelami zgodnie z cyfrowym zegarem astronomicznym, co pozwala na poruszanie panelami tak, by podążały one za słońcem w ciągu dnia.

Co do wydajności instalacji fotowoltaicznej to warto pamiętać że charakteryzuje się ona stopniowym corocznym spadkiem. Czołowi producenci informują że panele fotowoltaiczne tracą średnio 0,5% wydajności w ciągu roku. Po np. 25 latach nasze panele będą charakteryzowały się zatem 87,5% wydajnością. Warto także pamiętać o temperaturowym wskaźniku mocy panelu, czyli informacji o ile zmniejszy się moc panelu z każdym stopniem powyżej temperatury testowej 25 st.C wyrażonej w procentach.

Instalacje fotowoltaiczne w związku z tym warto nieco przewymiarować, tak aby za 10-15 lat nie zaszła potrzeba montowania dodatkowych paneli (oczywiste jest to że po 10 latach technologia produkcji paneli pójdzie tak do przodu że nie zdołamy dokupić paneli o tych samych parametrach po zbyt długim czasie. Warto też zachować najmniejszą możliwa odległość pomiędzy panelami a falownikiem aby jak najbardziej skrócić długość obwodu, a tym samym straty generowanej energii.